Fake SMTP server

Falešný SMTP server pro localhost

SMTP server, který neodesílá emaily adresátům, ale zachytává je pro ladění a testování.

smtp4dev

Odkaz: http://smtp4dev.codeplex.com/
Licence: New BSD License (BSD)

Open source smtp server napsaný v C#. Nevyžaduje instalaci, lze nechat spouštět automaticky se systémem. Zobrazování emailu je možné pomocí informačního okna v oznamovací liště, v emailovém klientu Outlook nebo zdrojovém formátu zprávy. Dostupný je i kompletní log komunikace mezi serverem a odesílajícím klientem.

smtp4dev

Hlavní okno programu smtp4dev

smtp4dev

Ukázka možností nastavení programu smtp4dev

FakeSMTP

Odkaz: http://nilhcem.github.io/FakeSMTP/
Licence: BSD nebo GPL

Jednoduchý SMTP server napsaný v Javě. Pro zobrazení zprávy např. v Outlooku je potřeba nastavit složku pro ukládání zpráv. Dále je možné si prohlídnout log komunikace nebo zdrojová data poslední zprávy. Na rozdíl od smtp4dev je jedna zpráva s více adresáty zobrazena ve výpise pro každého adresáta zvlášť. Mimo výběru portu a možnosti nastavení složky pro ukládání mailu, nemá program žádné další možnosti nastavení.

fake-smtp

Okno programu FakeSMTP

Falešný SMTP server pro web

Pokud není možné otestovat posílání emailů na localhostu, ale je potřeba otestovat např. již běžící web, je možné využít veřejný testovací smtp server.

Mailtrap.io

Odkaz: http://mailtrap.io/
Cena: zdarma

Mailtrap je falešný SMTP server pro vývojáře k otestování zasílání emailů z webů (nicméně lze nastavit i pro zachytávání zpráv z localhostu). Jedná se o produkt společnosti Railsware, která ho vyvinula pro své potřeby a poskytuje ho zatím zdarma i ostatním zájemcům.

Po bezplatné registraci a přihlášení, je možné vytvořit falešný server (jeden nebo více), do kterého budou zasílány všechny emaily. Ve „schránce serveru“ naleznete potřebné informace pro správné nastavení. Tj. adresa serveru, port, jméno a heslo. Přiložené jsou i příkladové ukázky zdrojového kódu pro Telnet, Ruby, Javu, C# a PHP. Popřípadě i ukázky nastavení pro frameworky Zend, Symfony a další.

mailtrap-io-main-mailbox-screen

mailtrap.io úvodní obrazovka po založení schránky

Ve výpisu zaslaných zpráv pak lze zobrazit HTML nebo textový obsah zprávy a její zdroj. Mailtrap.io je možné také nastavit do módu dev null, což způsobí, že odesílané zprávy se nebudou ukládat v mailtrap.io schránce.

mailtrap-io-mailbox

mailtrap.io – náhled schránky se zachycenými emaily

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Programy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..